Nekla - osp.nekla.eu

przedszkole-2 kopia.jpg bafa6ea3193da3d9fa4c16e368614619
POWIĄZANE GALERIE
70- lecie przedszkola
2018-03-07 Mariola Olejnik
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

Przedszkole „Miś Uszatek” ma już 70 lat

     Przedszkole w Nekli istnieje od 1948 roku. Pierwszą jego kierowniczką była pani Irena Piątek. Warunki, w jakich nasza placówka funkcjonowała były bardzo ciężkie. Początkowo rodzice niezbyt ufnie odnosili się do przedszkola. W miarę upływu czasu zwiększała się ilość sal zabaw oraz pomieszczeń. Powstał także plac zabaw , który pozwalał często przebywać dzieciom na świeżym powietrzu.

     31 maja 1980 roku odbyła się uroczystość nadania nazwy przedszkolu „Miś Uszatek” a każda grupa przedszkolaków przyjęła imiona przyjaciół  Misia Uszatka.

     W tym roku mija już 70 lat istnienia naszego przedszkola. Z tej okazji odbyło się spotkanie przedszkolaków z absolwentami, z panami: Czesławem Borkowskim i Kazimierzem Wiatr. Goście  chętnie opowiadali dzieciom o tym jak wyglądało życie przedszkolne wtedy kiedy oni sami byli przedszkolakami. Dzieci z niedowierzaniem słuchały o tym, że kiedyś w przedszkolu nie było takich ładnych zabawek jak teraz, a dzieci przynosiły zabawki z domu aby mieć się czym bawić. Goście wspominali zabawy w Liska, Ojca Wirgiliusza, Karuzelę itp. Na zakończenie dzieci przedstawiły gościom zabawy – i te z czasów naszym absolwentów jak i współczesne.

 

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię