Nekla - osp.nekla.eu

przedszkole-2 kopia.jpg 96e83cbd9854e86436502a43fd270d59
XIV Międzygminna Olimpiada Sportowa
2017-05-28 Mariola Olejnik
Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię
artykuł archiwalny

„Do startu, gotowi…”

Pod takim hasłem 18 V br. w hali sportowej odbyła się XIV Międzygminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Ogółem 240 startujących 5 i 6 - latków stanowiły drużyny z  poszczególnych przedszkoli:  wrzesińskie – „Pszczółka Maja”, „Miś Uszatek”, „Słoneczko”, z Czerniejewa „Wróbelek Elemelek”, z Zasutowa, Targowej Górki oraz nekielskie – „Akademia Talentów”, „Mali Einsteini” i organizatorzy imprezy - Przedszkole „Miś Uszatek”.

Olimpiada odbyła się pod patronatem burmistrza  Miasta i Gminy Nekla, a instytucjami wspomagającymi byli: NOK, Zespół Szkół w Nekli, UMiG Nekla oraz Przychodnia „Amicor”.

Tradycyjnie olimpiada rozpoczęła się prezentacją wszystkich drużyn, powitaniem gości i sponsorów, odśpiewaniem hymnu państwowego, wprowadzeniem flagi olimpijskiej oraz zapaleniem znicza olimpijskiego.

Zmagania sportowe rozgrywały się w 7 konkurencjach drużynowych: „Zamień piłkę”, „Skoki kangurków”, „Toczenie piłki”, „Wyścig do kół olimpijskich”, „Mały budowniczy”, „Gąsienica”, „Tor przeszkód”. Została również rozegrana konkurencja dla opiekunów „Zabierz piłkę w alkogoglach”. Udział w olimpiadzie był okazją do promowania zdrowego stylu życia. Mali sportowcy godnie reprezentowali swoje przedszkola, respektowali  zasady obowiązujące w sporcie, przestrzegali  zasad szlachetnej rywalizacji, a wszystkie ich dążenia, umiejętności, siły i talent przełożyły się na medale i puchary. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy wspaniale się bawiliśmy. Liczyła się dobra atmosfera sportowa, zabawa i radość z możliwości uczestniczenia w imprezie.

Każde przedszkole otrzymało puchar oraz nagrody w postaci sprzętu sportowego, a każde dziecko pamiątkowy złoty medal. Dla zwycięzców zabrzmiał utwór F. Mercury’ ego „We are the Champions”.

Klasyfikacja pucharowa:
1 miejsce - Zasutowo
2 miejsce -  „Mali Einsteini”
3 miejsce -  „Pszczółka Maja”
4 miejsce -  „Słoneczko”
5 miejsce – Targowa Górka
6 miejsce – Czerniejewo
7 miejsce  - „Miś Uszatek” Nekla
8 miejsce – „Miś Uszatek” Września
9 miejsce – „Akademia Talentów”

Olimpiada nie mogłaby  się odbyć bez hojności sponsorów i pomocy ludzi o dobrym sercu. Gorące podziękowania należą się byłym pracownikom przedszkola: Małgorzacie Gruszczyńskiej, Alicji Matuszak , Emilii Łuczak i p. Marii Silskiej. Dziękuję p. Joannie Kamińskiej ze Studia Tańca „Roma” za przygotowanie i poprowadzenie pokazu tańców, a także personelowi i rodzicom przedszkola za pomoc w opiece nad dziećmi i sprawnej obsłudze olimpiady. Pracownikom NOK dziękuję za oprawę muzyczną, p. N. Bukowskiej-Marszałkowskiej za opiekę medyczną, a uczennicom gimnazjum za pomoc przy sprawnym przeprowadzeniu konkurencji sportowych – J. Jóźwiak, J. Brzychcy, K. Nowaczyk, M. Gerwazik, N. Stróżynie, A Jóźwiak, P. Kukulskiej.

Barbara Pawlak

 

SPONSORZY OLIMPIADY 2017:

 1. MGKRPA NEKLA
 2. UMiG NEKLA
 3. BANK SPÓŁDZIELCZY NEKLA
 4. STAROSTWO POWIATOWE WRZEŚNIA
 5. ALLIGATOR SP. Z O.O. NEKLA
 6. PAŃSTWO EWA IMIELIŃSKA i TOMASZ GOŚĆINIAK
 7. RADNY POWIATOWY p. JANUSZ BALCERZAK
 8. RADA RODZICÓW PRZEDSZKOLA „MIŚ USZATEK” NEKLA
 9. SKLEP „MATTEO” NEKLA
 10. RADNY p. MATEUSZ KUBIACZYK
 11. PIEKARNIA i CUKIERNIA  „EITNEROWIE”
 12. WYTWÓRNIA KRÓWEK CZERNIEJEWO
 13. PRZE-CY RADY MIEJSKIEJ GMINY NEKLA p. CZESŁAW KOZIELSKI
 14. HURTOS PLUS S.C. PAŃSTWO OSYPIUK
 15. RADNY p. WOJCIECH PRAŁAT

 

Powrót
Drukuj
Pdf
Wyraź
opinię